Заступниця міністра економіки, довкілля та сільського господарства Дарія Марчак вказала, що в Україні відчутний дефіцит робочої сили, хоча багато людей працездатного віку не працюють з різних причин. Вона зазначила, що багато підприємств мають проблеми через нестачу працівників. Серед тих, хто може працювати, але не працює, є люди з інвалідністю, ветерани, внутрішньо переміщені особи та жінки. Марчак вважає, що головне завдання – створити умови для того, щоб ці люди могли отримати доступ до ринку праці і подолати перешкоди. Вона пропонує переглянути підходи до професійної підготовки та надати можливості для перекваліфікації для тих, хто цього потребує. Вже раніше було повідомлено, що український ринок праці зазнає значних змін, коли брак працівників змушує фахівців шукати нові можливості. Також, для українців, які працюють за кордоном, була запущена цифрова платформа “Додому”.
